Yageo 9T04021A69R8BBHF3
9T04021A69R8BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A69R8BBHF3
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A69R8BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A69R8BBHF3
QUANTITY
9T04021A69R8BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A69R8BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A69R8BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A69R8BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A69R8BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A69R8BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A69R8BBHF3
IC COUNTER 14STG BINARY 16-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V JB 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf