Yageo 9T04021A7500CAHF3
9T04021A7500CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A7500CAHF3
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A7500CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A7500CAHF3
QUANTITY
9T04021A7500CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A7500CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A7500CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A7500CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A7500CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A7500CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A7500CAHF3
RES SMD 54.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf