Yageo 9T04021A7501DAHF3
9T04021A7501DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A7501DAHF3
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A7501DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A7501DAHF3
QUANTITY
9T04021A7501DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A7501DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A7501DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A7501DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A7501DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A7501DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A7501DAHF3
DIODE GEN PURP 300V 150A B42 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 24VQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CABLE CAT5 5.0M datasheet.pdf
ANT CABLE 3M N ML-N ML 50OHMS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
KPSE 6C 6#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf