Yageo 9T04021A7871CAHF3
9T04021A7871CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A7871CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A7871CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A7871CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A7871CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A7871CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A7871CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A7871CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A7871CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A7871CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A7871CAHF3
IGBT 600V 17A 70W TO220AB datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC DIFFERENTIAL LINE TXRX 16SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 200K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 58POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 300W datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf