Yageo 9T04021A8060FBHF3
9T04021A8060FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A8060FBHF3
Brief Description
RES SMD 806 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A8060FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A8060FBHF3
QUANTITY
9T04021A8060FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A8060FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A8060FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A8060FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A8060FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A8060FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A8060FBHF3
CONN SHIELD 50POS 2PC SHORT ALUM datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 1-8 16SOIC datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WOL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
SEALING BOOT FOR SWITCH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO204AL datasheet.pdf
MIC MEMS DIGITAL OMNI -26DB datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CORD GRIP, M20, SS, TPE, 6.5-9.5 datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E BLACK datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf