Yageo 9T04021A8200BAHF3
9T04021A8200BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A8200BAHF3
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A8200BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A8200BAHF3
QUANTITY
9T04021A8200BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A8200BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A8200BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A8200BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A8200BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A8200BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A8200BAHF3
CBL ASSY 2 MOD PLUG 8PS WHT 70' datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 330K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf