Yageo 9T04021A8200CAHF3
9T04021A8200CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A8200CAHF3
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A8200CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A8200CAHF3
QUANTITY
9T04021A8200CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A8200CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A8200CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A8200CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A8200CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A8200CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A8200CAHF3
DIODE MODULE 45V 180A HALF-PAK datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.082UF RADIAL datasheet.pdf