Yageo 9T04021A86R6BBHF3
9T04021A86R6BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A86R6BBHF3
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A86R6BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A86R6BBHF3
QUANTITY
9T04021A86R6BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A86R6BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A86R6BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A86R6BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A86R6BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A86R6BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A86R6BBHF3
RES SMD 97.6KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC RCVR DUAL EIA-422/423 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE CQM1/CS1 TO 9 PIN 5M datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A SMB datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 25' datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 10W DO213AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf