Yageo 9T04021A86R6CBHF3
9T04021A86R6CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A86R6CBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 86.6OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A86R6CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A86R6CBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A86R6CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A86R6CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A86R6CBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A86R6CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A86R6CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A86R6CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A86R6CBHF3
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 120MA 4.1 OHM datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 0.7MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP RED 11/16 TRANSP datasheet.pdf
SEALING FRAME BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD MR16 3W ILD4035 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf