Yageo 9T04021A9091FBHF3
9T04021A9091FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9091FBHF3
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9091FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A9091FBHF3
QUANTITY
9T04021A9091FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9091FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9091FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9091FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9091FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9091FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9091FBHF3
Crystal 10.2400MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 2" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT HER CC 0.3" datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 55POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO-214AC datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 5POS SILVER SLDR datasheet.pdf