Yageo 9T04021A9310CAHF3
9T04021A9310CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9310CAHF3
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9310CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A9310CAHF3
QUANTITY
9T04021A9310CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9310CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9310CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9310CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9310CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9310CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9310CAHF3
OSC XO 32.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
VARISTOR 670V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SSOP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 90V 1.85A RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 1.060" (26.92mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 42POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 110MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf