Yageo 9T04021A95R3CAHF3
9T04021A95R3CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A95R3CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 95.3OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A95R3CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A95R3CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A95R3CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A95R3CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A95R3CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A95R3CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A95R3CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A95R3CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A95R3CAHF3
SAW RESONATOR 224.5MHZ datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .037-.043" .118" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 1.1V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.01K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 15 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 250 MOHM TH datasheet.pdf