Yageo 9T04021A9762CAHF3
9T04021A9762CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9762CAHF3
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9762CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A9762CAHF3
QUANTITY
9T04021A9762CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9762CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9762CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9762CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9762CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9762CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9762CAHF3
IC PLL CLOCK DRIVER LV 32-LQFP datasheet.pdf
ADM60T/AE60M/ADM60T datasheet.pdf
FAN BLOWER 51X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SERVO DRIVE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 20% 360V SCREW datasheet.pdf