Yageo 9T06031A1001FBHFT
9T06031A1001FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1001FBHFT
Brief Description
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1001FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1001FBHFT
QUANTITY
9T06031A1001FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1001FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1001FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1001FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1001FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1001FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1001FBHFT
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
CONN CHAMP 50 POS RECEPT RT/ANG datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 22AWG 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 14-16AWG #8 datasheet.pdf
SATA HOST REC. datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VDC BLADE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
1.25MM M/L 16POS 26AWG 450MM datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 1% 160VDC AXIAL datasheet.pdf