Yageo 9T06031A1002CAHFT
9T06031A1002CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1002CAHFT
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1002CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1002CAHFT
QUANTITY
9T06031A1002CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1002CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1002CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1002CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1002CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1002CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1002CAHFT
RES SMD 130 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 90.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100 IDC 40POS DL datasheet.pdf
IC CLOCK DVR PLL 3.3V 24-TSSOP datasheet.pdf
CABLE 3POS VALVE PLUG-WIRE 1.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 720MA 560 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 6 OUT 24V datasheet.pdf