Yageo 9T06031A1003BBHFT
9T06031A1003BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1003BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1003BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1003BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1003BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1003BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1003BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1003BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1003BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1003BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1003BBHFT
INPUT MODULE AC 6MA 5VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf