Yageo 9T06031A1003DAHFT
9T06031A1003DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1003DAHFT
Brief Description
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1003DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1003DAHFT
QUANTITY
9T06031A1003DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1003DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1003DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1003DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1003DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1003DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1003DAHFT
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
PROGRAMMER HC(S)08 AND HCS12 MCU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 24-SSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0402 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
SENSOR 1M 12-240AC/DC NPN/PNP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf