Yageo 9T06031A1020BBHFT
9T06031A1020BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1020BBHFT
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1020BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1020BBHFT
QUANTITY
9T06031A1020BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1020BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1020BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1020BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1020BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1020BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1020BBHFT
IC SWITCH 1X1 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC datasheet.pdf