Yageo 9T06031A1053BBHFT
9T06031A1053BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1053BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1053BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1053BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1053BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1053BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1053BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1053BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1053BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1053BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1053BBHFT
IC CTRLR SSPR 42V LDO REG 16WSON datasheet.pdf
OSC XO 35.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
DUAL LOADED,CLOSED ENDS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.442 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
MINIFITJR VERT HDR WPEGS 6CKT GW datasheet.pdf
CONN DSUB 44POS M HD R/A .350 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf