Yageo 9T06031A1053BBHFT
9T06031A1053BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1053BBHFT
Brief Description
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1053BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1053BBHFT
QUANTITY
9T06031A1053BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1053BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1053BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1053BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1053BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1053BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1053BBHFT
LED YELLOW T1-3/4 RIGHT ANG PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 60POS R/A SH datasheet.pdf
CONN RCPT PANEL RND 4PIN R/A PC datasheet.pdf
SDL FERR DIE ASSY 16 POS datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 200MM datasheet.pdf
CONN MALE TERM 18-24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf