Yageo 9T06031A1070BAHFT
9T06031A1070BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1070BAHFT
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1070BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1070BAHFT
QUANTITY
9T06031A1070BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1070BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1070BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1070BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1070BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1070BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1070BAHFT
CONN RECEPT 22POS DOUBLE GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
THYRISTOR 170V 250A SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
INSULATING WASHER RED datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 457TEPBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf