Yageo 9T06031A10R0FBHFT
9T06031A10R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A10R0FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A10R0FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A10R0FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A10R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A10R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A10R0FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A10R0FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A10R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A10R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A10R0FBHFT
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT DL 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 30AU STR PCB datasheet.pdf
IC FPGA 156 I/O 456FGBGA datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 17POS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
TOOL GAGE = TO M22520/35 datasheet.pdf
IC SOC 2.4GHZ 256K FLASH 48QFN datasheet.pdf