Yageo 9T06031A10R0FBHFT
9T06031A10R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A10R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A10R0FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A10R0FBHFT
QUANTITY
9T06031A10R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A10R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A10R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A10R0FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A10R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A10R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A10R0FBHFT
IDC CABLE - APK64B/AE64M/APK64B datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 144MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
OSC XO 650.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOP datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
17+17 WAY MALE CRIMP S/BORE datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
750 TB WIR PRO 180D R/10 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf