Yageo 9T06031A1100CBHFT
9T06031A1100CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1100CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1100CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1100CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1100CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1100CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1100CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1100CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1100CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1100CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1100CBHFT
BOX ALUM BLACK/SLV 5.38"LX3.78"W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 128QFP datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS M10 5V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 19POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf