Yageo 9T06031A1103FBHFT
9T06031A1103FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1103FBHFT
Brief Description
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1103FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1103FBHFT
QUANTITY
9T06031A1103FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1103FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1103FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1103FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1103FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1103FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1103FBHFT
DIE SET CONN FIB-OPT AMP SRF&SMF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf