Yageo 9T06031A1133BBHFT
9T06031A1133BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1133BBHFT
Brief Description
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1133BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1133BBHFT
QUANTITY
9T06031A1133BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1133BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1133BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1133BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1133BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1133BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1133BBHFT
FIXED IND 150UH 1A 570 MOHM SMD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C, SMBus Dimming 25mA Backlight 8-TSSOP datasheet.pdf
IC BATT PROT 2-4CELL LI-ION SM8 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V X5R 01005 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
COUPLING MODULE (GATEWAY) IP20 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf