Yageo 9T06031A1180CAHFT
9T06031A1180CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1180CAHFT
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1180CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1180CAHFT
QUANTITY
9T06031A1180CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1180CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1180CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1180CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1180CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1180CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1180CAHFT
FILTER POWER LINE 40A 250/440V datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 24HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
13P MTA156 HDR STR RND SN datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
220UF 400V 35X40MM 85C 12000H datasheet.pdf