Yageo 9T06031A11R0FBHFT
9T06031A11R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A11R0FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A11R0FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A11R0FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A11R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A11R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A11R0FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A11R0FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A11R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A11R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A11R0FBHFT
Connector Header 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SYSTEM-ON-CHIP X86 388-PBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG CABLE 200POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf