Yageo 9T06031A1200CAHFT
9T06031A1200CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1200CAHFT
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1200CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1200CAHFT
QUANTITY
9T06031A1200CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1200CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1200CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1200CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1200CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1200CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1200CAHFT
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 15POS 15AU datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 15POS 5.08MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES SMD 988 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
ADAPTER 32TSSOP TO 32DIP datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 28POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
6800UF 50V 30X50MM 105C 5000H datasheet.pdf