Yageo 9T06031A1210BBHFT
9T06031A1210BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1210BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1210BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1210BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1210BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1210BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1210BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1210BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1210BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1210BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1210BBHFT
BERGSTIK 0.100" HEADER datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
PARALLEL HEADBOARD FOR MT9M032 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.5MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
10X2 MTE PIN SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CARD GUIDE DEEP 8X0.102" BLK datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 34MA 40.5 OHM TH datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
20UF 150V 9.525X31.75 85C AXI datasheet.pdf