Yageo 9T06031A1210BBHFT
9T06031A1210BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1210BBHFT
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1210BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1210BBHFT
QUANTITY
9T06031A1210BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1210BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1210BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1210BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1210BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1210BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1210BBHFT
IDC CABLE - MDM10T/MC10F/MDM10T datasheet.pdf
SSD 3.5" IDEP 28GB datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 50-800MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 3POS PCB datasheet.pdf
VARISTOR 324V 12.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf