Yageo 9T06031A1241CBHFT
9T06031A1241CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1241CBHFT
Brief Description
RES SMD 1.24K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1241CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1241CBHFT
QUANTITY
9T06031A1241CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1241CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1241CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1241CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1241CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1241CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1241CBHFT
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 28-32AWG datasheet.pdf
IC FPGA 320 I/O 668FCBGA datasheet.pdf
IC BUS SWITCH QUAD 16QSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf