Yageo 9T06031A1243BBHFT
9T06031A1243BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1243BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1243BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1243BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1243BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1243BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1243BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1243BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1243BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1243BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1243BBHFT
CONN EDGECARD 140POS .100 WW datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 45POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 4.5A 240VAC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf