Yageo 9T06031A1270FBHFT
9T06031A1270FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1270FBHFT
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1270FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1270FBHFT
QUANTITY
9T06031A1270FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1270FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1270FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1270FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1270FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1270FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1270FBHFT
IC REG BUCK 3.3V 4.5A D2PAK datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC USB 2.0 MULTISWITCH HUB 56QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 5W SMBJ datasheet.pdf
VARISTOR 324V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 480MA SOT89-3 datasheet.pdf