Yageo 9T06031A1272CBHFT
9T06031A1272CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1272CBHFT
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1272CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1272CBHFT
QUANTITY
9T06031A1272CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1272CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1272CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1272CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1272CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1272CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1272CBHFT
FUSE BLOCK BLADE 30A PANEL MNT datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 256CABGA datasheet.pdf
SENSOR MINI LINEAR HALL-EFFECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.56K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MUX CMOS ANLG DUAL 8CH 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf