Yageo 9T06031A12R0CBHFT
9T06031A12R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A12R0CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A12R0CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A12R0CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A12R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A12R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A12R0CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A12R0CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A12R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A12R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A12R0CBHFT
LED BAR GRAPH 10-SEGMENT RED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X5R 0201 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 650MA 401.4 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 8POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf