Yageo 9T06031A12R1CAHFT
9T06031A12R1CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A12R1CAHFT
Brief Description
RES SMD 12.1OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A12R1CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A12R1CAHFT
QUANTITY
9T06031A12R1CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A12R1CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A12R1CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A12R1CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A12R1CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A12R1CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A12R1CAHFT
JUMPER-H1501TR/A3049B/X 12" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DL .100" GO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ10B PG21 datasheet.pdf
RES 101 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MALE PC TAIL POWER 5MM VERT datasheet.pdf