Yageo 9T06031A12R7BBHFT
9T06031A12R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A12R7BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A12R7BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A12R7BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A12R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A12R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A12R7BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A12R7BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A12R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A12R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A12R7BBHFT
IC D-TYPE POS TRG QUAD 96FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP PTFE 18PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214AC datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf