Yageo 9T06031A12R7CAHFT
9T06031A12R7CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A12R7CAHFT
Brief Description
RES SMD 12.7OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A12R7CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A12R7CAHFT
QUANTITY
9T06031A12R7CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A12R7CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A12R7CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A12R7CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A12R7CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A12R7CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A12R7CAHFT
IC DAC AUDIO 24BIT 6CH 48LQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HDC 16A TOLU PG21 CSS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf