Yageo 9T06031A1300FBHFT
9T06031A1300FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1300FBHFT
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1300FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1300FBHFT
QUANTITY
9T06031A1300FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1300FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1300FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1300FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1300FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1300FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1300FBHFT
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SC70 datasheet.pdf
CONN SDR 26POS R/A RECEPT SMD datasheet.pdf
IC VOLT MON W/RESET SOT143-4 datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 520MA 1.52 OHM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf
WIRE DUCT ROUND PVC GRAY datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf