Yageo 9T06031A1302FBHFT
9T06031A1302FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1302FBHFT
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1302FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1302FBHFT
QUANTITY
9T06031A1302FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1302FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1302FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1302FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1302FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1302FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1302FBHFT
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
CONV DC-DC 15W 24V 3.3/2.5V SMD datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 200W datasheet.pdf