Yageo 9T06031A1330DAHFT
9T06031A1330DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1330DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1330DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1330DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1330DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1330DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1330DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1330DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1330DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1330DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1330DAHFT
BIT TORX T7 2.76" datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.015UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2X148" A VFN datasheet.pdf
PUNCH UNIT RECT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MINITEK PWR4.2 VT HEADER datasheet.pdf
RES 3.24M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf