Yageo 9T06031A1370CAHFT
9T06031A1370CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1370CAHFT
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1370CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1370CAHFT
QUANTITY
9T06031A1370CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1370CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1370CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1370CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1370CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1370CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1370CAHFT
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD SPST 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-5 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
12V 100W LOVOLT SPOT W/SW datasheet.pdf
RES .68 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .050 THRUHL datasheet.pdf