Yageo 9T06031A1370CBHFT
9T06031A1370CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1370CBHFT
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1370CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1370CBHFT
QUANTITY
9T06031A1370CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1370CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1370CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1370CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1370CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1370CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1370CBHFT
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 300MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 4KVDC AXIAL CAN datasheet.pdf
RES SMD 449 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf