Yageo 9T06031A1371FBHFT
9T06031A1371FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1371FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1371FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1371FBHFT
QUANTITY
9T06031A1371FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1371FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1371FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1371FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1371FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1371FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1371FBHFT
RES SMD 432K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT ULTRCH BUTNE FLMLSS HEATOOL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 75MA 7.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf