Yageo 9T06031A13R0CAHFT
9T06031A13R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A13R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 13 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A13R0CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A13R0CAHFT
QUANTITY
9T06031A13R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A13R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A13R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A13R0CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A13R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A13R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A13R0CAHFT
CONN FPC BOTTOM 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
PANEL ALUM 13.65X7.35X0.06" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 20POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 4.096MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
PIN HDR BREAKABLE VERT 350MM 11C datasheet.pdf