Yageo 9T06031A13R3BBHFT
9T06031A13R3BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A13R3BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A13R3BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A13R3BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A13R3BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A13R3BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A13R3BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A13R3BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A13R3BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A13R3BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A13R3BBHFT
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 3.7PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
.093DIA CRIMP REC datasheet.pdf
HDM BP POL/GDE OPT ST 30 SAU datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf