Yageo 9T06031A13R7BBHFT
9T06031A13R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A13R7BBHFT
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A13R7BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A13R7BBHFT
QUANTITY
9T06031A13R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A13R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A13R7BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A13R7BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A13R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A13R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A13R7BBHFT
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 14DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1M OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf