Yageo 9T06031A13R7CAHFT
9T06031A13R7CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A13R7CAHFT
Brief Description
RES SMD 13.7OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A13R7CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A13R7CAHFT
QUANTITY
9T06031A13R7CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A13R7CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A13R7CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A13R7CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A13R7CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A13R7CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A13R7CAHFT
IC DATA SELECTOR/MUX 2-1 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG JMD 50POS SIDE GOLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V 3A 8DIP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG BLACK 500' datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf