Yageo 9T06031A1401DAHFT
9T06031A1401DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1401DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1401DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1401DAHFT
QUANTITY
9T06031A1401DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1401DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1401DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1401DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1401DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1401DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1401DAHFT
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 4MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
LED CBI 4X1 RECT GRN,GRN,YLW,YLW datasheet.pdf
RES 124 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1505 datasheet.pdf